BERMEO FUTBOL TALDEA

1950 urtean sortua

Taldeak



Hurrengo Partidua

МультиВход
 

Lehen partida Durangon, Arripausuetako zelai gatzean, 30 gradutik gorako arratsaldean. Lehenengo minutuetan, bai Bermeok eta bai Ezkurdik euren indarrak neurtzen emon ebezan, errespetu handiarekin.

Ezkurdi 0 - Bermeo B 2

Minutuak pasatu ahala, Bermeo baloiaz jabetu eta lehenengo eta jokoa alde baterik bestera mugitzen hasi zan einean, lehenengo sukerak agertzen hasi ziren. Halan eta be, Ezkurdik ez eutsan partiduari aurpegia galtzen, eta adi Bermiotarren akatsen zain adi egozan.
"Txo"en jokoaren nagusitasunaren ondorioz, zelaiaren erdialdeaz jabetu eta konbinazio polit baten ondorioz , baselinaz aurreratu zan.


Ezkurdik aurrera pausu bat emon eban, egoerari buelta emoteko, halan eta be, Bermeok aukerak izan ebazan markagailuan tarte handiagoa lortzeko, eta horreetan heldu zan atsedenaldia.

Bigarren zatian, dinamika bardinetan murgilduta jarraitu eben bi taldeek. Jokalarien nekea agerian egoan, eta partidaren garailea , ordena mantentzeko gatasunaren ondorioz etorriko zela argi egoan. Zentsu honetan, Urdaibaitarrek eutsi eutseen egoerari , eta bikain eroandako kontra baten ondorioz bigarrena egin eben kostakoek.

Bardin jarraitu eban partidak , epaileak bost minutuko luzapenaren ostean amaitutzat emon ebanean. Sentsazio bikainak Bermeok, lehen partida izanik, bikain egokitu ziran zelaira eta berora, etekin ezinhobea ataraz.
Hurrengo asteburuan Amorebieta B jasotzen dogu, ea gai dan taldea lortutako emaitzari jarraipena emoteko.

Golak: 0-1 Ander Jimenez, 0-2 Jonan Astigarraga

 

Partekatu mezu hau

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Babesleak

Azken Emaitzak

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Hirugarren Maila
Real Sociedad 1:0 Bermeo
Erregional Lehenengo Maila
Bermeo B 1:1 Urbieta
Emakumeak Lurralde Maila
Bermeo  2:1 Derio
Jubenil Lehentasun Maila
Begoña 0:4 Jubenil A
Jubenil Bigarren Maila
Jubenil B 3:4 Zaldua
Kadetea Ohorezko Maila
Athletic 6:0 Kadete A
Kadetea Bigarren Maila
Kadete B 5:0 Iurretako
Kadetea Bigarren Maila
Kadete C 1:4 Urdaibai
Infantil 04 - Liga R
Abadiño 0:2 Infantil 04A
Infantil 05 - Liga R
Infantil 05A 5:1 Etxebarri
Alebin 06 - Liga R
Alebin 06A 3:10 Lemoa