BERMEO FUTBOL TALDEA

1950 urtean sortua

Taldeak



Hurrengo Partidua

Zapatuen Etxebarriren zelai barria estreinatzen eban Bermeo B-k, aurreko astean galtzetik etorren Etxebarriren aurka.


Hasieratik intentsitate handiarekin urten ziran kostaldekoak, presio eta jokoan etenbarik nagusitasuna erakutsiz, eta konbinaketa bikain baten ondorioz, markagailuan aurreratzea lortu eben urdaibaitarrek, helburuaren zati garrantzitsu bat lortuz.

Baina bardinean ekin beharrean, lerroak atzeratu ebazan, arerioari baloia erreztuz, eta hau gertatzean, Etxebarrik bere lerroak aurreratu eta presio egoki baten ondorioz, bermiotarren akatsa eragin eta bardintzea lortu eben.

Aldagelatik bueltan, Bermeo behin eta barriro saiatu zan zelaia zabalduz, lehen atalean lortutako joko jariotasuna lortzen. Nekea ere eragiten hasi zan jokakarien artean, halan eta ere, freskagarri giza urten ziren jokalariek aurrekoen inplikazio eta intentsitate bardina mantenduz,eta guztiarekin erasoan bolkatuz,  partidaren amaieran, korner baten bigarren jokaldi baten lortu eben garaitzea, baloia sareetara eroanez eta hiru puntuak Bermeora ekarriz.

Esan geinke pasadan asteko partidan, bihotzarekin aritzeak ukatu eutsona, aste hontan bereganatu egin dauela Bermeok. Batazbesteko ederrarekin aurkezten da Bermeo, eguen goizean Urbieta liderraren aurka indarrak neurtzeko. Talde bikaina eta oso landua izanik, "txo"ek euren esku dagozan tresna guztiak jarri beharko dabeez jokoan, laugarren partida bat puntuak lortzen jarraitzeko. Eutsi!

Partekatu mezu hau

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Babesleak

Azken Emaitzak

 

 

 

 

 

 

      

 

 

Hirugarren Maila
Bermeo 0:1 Sodupe
Erregional Lehenengo Maila
Gernika Spt 0:1 Bermeo B
Jubenil Lehentasun Maila
Aurrera 0:4 Jubenil A
Jubenil Bigarren Maila
Jubenil B 4:3 Berriz
Emakumeak Lurralde Maila
Ariz 5:0 Emakumeak
Kadetea Ohorezko Maila
Kadete A  0:1  Itzubaltzeta
Kadetea Bigarren Maila
Ermua 1:0 Kadete B
Kadetea Bigarren Maila
Berriz 2:3 Kadete C
Infantil 04 - Liga R
Mungia 3:0 Infantil 04A
 Infantil 04- Liga B
Infantil 04B 1:9 Bizia
Infantil 05 - Liga R
Lemoa -:- Infantil 05A
 Infantil 05- Liga A
Infantil 05B 1:2 Amorebieta
 Infantil 05- Liga B
Infantil 05C 1:6 Gatika
Alevin 06 - Liga R 
Alevin 06A 4:4 Portugalete
Alevin 06 - Liga A
Alevin 06B -:- Gaztelueta
Alevin 07 - Liga A
Alevin 07A 3:2 Begoña
Alevin 07 - Liga B
Mungia 6:4 Alevin 07B
Benjamin 08 - Liga A
 Benjamin 08A 1:4 Santutxu
Benjamin 08 - Liga B
C. Vizcaya 4:2 Benjamin 08B
Benjamin 09 - Liga B
Karabigane 1:2 Benjamin 09A
Benjamin 09 - Liga D
Benjamin 09B 4:3 Askartza